Как правильно запекать мясо в фольге

Час приготування м'яса у фользі може змінюватися від температури, при якій здійснюється приготування, від величини шматка м'яса. Зазвичай при температурі 380-400 градусів Цельсію в хороших печах для 1 кілограма м'яса досить 15-30 хвилин. Якщо максимальний нагрів духовки нижче, то для 1 кілограма м'яса одним шматком потрібно від 1 години до 1 години 15 хв. Готовність можна легко перевірити: на згинах фольги повинні закоптитися, почорніти куточки, в яких згорає частина м'ясного соку після досягнення повної готовності.

Особливості приготування м'яса у фользі, тонкощі та поради.

Варто відзначити, що всі достоїнства запікання м'яса у фользі досяжні лише в тому випадку, якщо воно правильно загорнуте: великі шматки м'яса розміром від 500г і більше потрібно закривати в фольгу герметично, інакше через витікання соку загубиться смак, аромат, консистенція, м'ясо підгорить або вийде жорстким.

Як загорнути шматок м'яса в фольгу герметично: складіть аркуш фольги вдвічі (якщо вона тонка), викладіть м'ясо на одну половину аркуша, зверху без натягу вільно накрити другою половиною, загорнути краї по довгій стороні - вийде герметичний шов, зробити ще два таких же шва по боків (по коротким сторонам). У вас вийде пакет, який потрібно акуратно обжати навколо продукту, розташованого в ньому.При нагріванні пакет буде розправлятися, фольга надуется, але при цьому герметичність не повинна порушитися, а форма у вигляді квадрата або прямокутника - зберегтися. Саме при такій формі загортання можна визначити готовність м'яса по виду фольги - згини почернеют. У процесі приготування не повинна витекти з пакета жодна крапля соку - саме на це слід орієнтуватися, загортаючи фольгу і роблячи герметичні шви.

Також існують правила підготовки м'яса до запікання в фользі:

Спочатку м'ясо очищається від неїстівних частин, забруднень і пошкоджень, промивається, обсушуємо паперовим рушником. Якщо в шматку м'яса є кістки, простежте, щоб вони не випиналися з нього - інакше вони прорвуть фольгу в процесі приготування. Це принципово важливий момент при такому вигляді приготування! Якщо не підійти до цього моменту належним чином, порушиться герметичність і блюдо зіпсується.

Далі підготовлене м'ясо натирають спеціями або шпигують, разом з додатковими інгредієнтами (овочами, зеленню і т.д.) загортається в фольгу.

ВАЖЛИВО: запікати в фользі цілим шматком м'ясо не солять перед приготуванням! Також для запікання м'яса у фользі не потрібні жири.

Якщо запекти м'ясо у фользі за всіма правилами, то воно вийде не тільки дуже смачним, але ще і збереже максимум корисних речовин, а, значить, такі страви виходять більш здоровими, корисними.